Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

logo Hotblog

Powiązane ze słowem: porady ogród

Czerwiec bywa najcieplejszym i jednym z najbardziej suchych miesięcy w roku. Z tego względu nazywany jest często wczesnym latem. 21 czerwca to najdłuższy dzień w roku (16,8 godz.). Jakie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i profilaktyczne w ogrodzie, na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania możemy znaleźć w poradach rolniczo-ogrodniczych przygotowanych przez Grzegorza Wysockiego z Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu.

W czasie ciepłych dni przydomowy taras jest nieocenionym miejscem dla chwili wytchnienia i relaksu. Jak się odpowiednio przygotować do jego zbudowania i jakie materiały wybrać, by posłużył na lata?

Wybór rodzaju ogrodzenia uzależniony jest od kilku istotnych czynników - zarówno od upodobań domowników, otaczającej architektury, jak również od zasobności portfela właścicieli posesji. Polacy mogą dokonać wyboru spośród ogrodzeń kutych, metalowych, drewnianych, murowanych, betonowych, żywopłotów, a także na zwykłych siatek ogrodzeniowych.

Życzymy sobie, by rośliny w naszym ogrodzie były zdrowe, silne i dorodne. W czasie wegetacji pojawiają się jednak zarówno szkodniki, jak i choroby. Ogrodnik staje przed dylematem: czy zastosować środek chemiczny, czy zaniechać ochrony i pozwolić na straty plonu. A może opryskać, ale naturalnie?

Co zrobić, aby nasz balkon i ogród wyglądały zmysłowo i kolorowo? Wybierając rośliny do grupowych nasadzeń zwracajmy uwagę na to, aby miały podobne wymagania dotyczące nasłonecznienia czy wilgotności gleby. Wtedy na pewno będą nas cieszyć swoimi kolorami i wyglądem przez cały sezon letni albo dłużej, bo nawet do pierwszych przymrozków.

Kwiecień to czas intensywnych prac w ogrodzie, przydomowym sadzie i warzywniku.

Wiosna to czas przycinania drzew i krzewów - zarówno ozdobnych, jak i owocowych. Jednak nie każdy wie, jak czynność tę wykonywać, by nie spowodować całkowicie odwrotnego efektu i roślina nie zmarniała.

Gdy tylko ziemia się trochę osuszy po zimie, można przystąpić do prac związanych z założeniem trawnika.

Podłoże z pieczarkarni jest wykorzystywane przez wielu producentów jako nawóz organiczny, ponieważ jest ono bogate w makro i mikroskładniki pokarmowe, a w szczególności w azot.

Białe, czarne i czerwone. Nadają się na mrożonki, dżemy, galaretki, soki i wina. Bez nich nie wyobrażamy sobie wielu letnich przysmaków - deserów, naleśników i wypieków. Dlatego warto w przydomowym jagodniku uprawiać porzeczki.