Logo - Wieści dla domu

Zaktualizuj swoją przeglądarkę
Internet Explorer 8 lub zmień na inną!

Nasza strona nie obsługuje tak starej przeglądarki jak Internet Explorer 8. Na naszej stronie zastosowano nowatorskie rozwiązania, których przeglądarka IE8 nie obsługuje, bo... jest STARA :)
Zalecamy zmianę przeglądarki na inną.
Pozdrawiamy, Ekipa Wieści dla Domu i Hotka!

Pokaż światu swoje KGW!

Jeśli chcesz, aby historia Twojego koła
znalazła się w tym dziale - napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Historie KGW

- Mamy nadzieję, że nasze córki i synowe przejmą od nas pałeczkę i znajdą czas oraz chęć, by tworzyć wspólnotę wiejską w oparciu o Koło Gospodyń Wiejskich, a nie tylko przez Facebooka – mówiły panie z Elżbietkowa (gm. Pogorzela) podczas swojego jubileuszu.

Koło Gospodyń Wiejskich w Kowalinie, gmina Kraśnik, na Lubelszczyźnie powstało przed 60 laty.

Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzisku (powiat pleszewski) w listopadzie 2016 r. obchodziło 50-lecie istnienia. Historię koła spisała jego honorowa przewodnicząca - Jadwiga Pisarska.

Koło Gospodyń Wiejskich „Włościanki” w Białośliwiu swoją działalność rozpoczęło w latach trzydziestych XX wieku. Przez ten czas przechodziło wzloty i upadki, ale ostatnie 20 lat można zaliczyć do bardziej pozytywnych. Obecnie w swoich szeregach zrzesza 48 członkiń, którym przewodniczy Irena Bartoszek.

Koło Gospodyń Wiejskich w Pobórce Wielkiej powstało w 1958 r. Działało przez ponad 40 lat - do 20 maja 1999 r, wtedy nastąpiło zawieszenie działalności.

Obecnie KGW Wiadrów liczy 33 osoby (30 pań oraz 3 panów). Prężnie działająca organizacja uczestniczy prawie we wszystkich najważniejszych dla gminy i powiatu wydarzeniach, a zespół "Wiadrowianie" zapewnia wspaniałą oprawę muzyczną.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rycharcicach (powiat sierpecki) działa od około 1968 roku. W latach świetności liczyło kilkadziesiąt kobiet, należały do niego całe rodziny.